Насловна Колумни Бранко Героски Долно, подолно не може да биде!

Долно, подолно не може да биде!

Е-пошта Печати PDF
Бранко Героски

Вознемирен од веста дека осумдесетгодишен гевгеличанец бил натепан затоа што на насловната страница во „Слободен печат“ е објавена фотографија на која тој се поздравува со Зоран Заев, уште прексиноќа најавив дека итно ќе разговараме со жртвата и ќе бараме случајот детално да се расчисти. И ете, случајот вчера изутрина го „расчистивме“ побрзо одошто се надевавме. По неколку обиди, успеавме да стапиме во контакт со гевгеличанецот, кој ни појасни дека навистина бил нападнат, но дека нападот не бил страшен и дека сето тоа не е за објавување. Случајот никаде не е пријавен, а за него не знаеле ниту гевгелиските социјалдемократи.

13.12.2013

http://www.plusinfo.mk/mislenje/1154/Dolno-podolno-ne-mozhe-da-bide